Oczepiny

Księga gości

O zespole

Repertuar

Galeria

Wesele

Oczepiny

Kontakt

zespół muzyczny

Pionier

Nasze demo

Oczepiny to w większości przypadków nieodłączny element wesela. Państwo młodzi podchodzą do tego tematu w bardzo różny sposób. Jedni traktują je jako najważniejszą część wesela, innym zależy aby były jak najkrótsze itd.

 

Oczepiny w wykonaniu naszego zespołu charakteryzują połączeniem tradycji z wesołą zabawą i uczestnictwem jak największej liczby gości. Standardową godziną rozpoczęcia zabaw oczepinowych jest godzina 24:00. Zaczynamy od zabaw grupowych. Jest to najdłuższa część oczepin. Najczęściej przeprowadzamy 3-4 rodzaje konkurencji. Zabawy są dobierane w taki sposób, aby brało w nich udział jak najwięcej gości. Staramy się w nich wprowadzić małą nutkę rywalizacji nagrodzoną np. butelką weselnej wódki (zdarza się, że para młoda przygotowuje nagrody w postaci wina, szampana lub innych upominków). Wszystkie zabawy należą do zabaw humorystycznych ale bez niepotrzebnych elementów „niesmacznych”.

Następnym elementem jest „rzucenie” przez Panią Młodą welonem, a Pana Młodego muchą. Zwycięska para która złapie w/w atrybuty oprócz satysfakcji w nagrodę będzie miała dodatkowe zadanie w postaci np. wspólnego tańca, wspólnego śpiewania, proszenia przez „świeżo upieczonego” Pana Młodego nową Panią Młodą o rękę itp.

Kolejny etap to tak zwane podziękowanie dla rodziców. Prosimy Państwa Młodych o kilka słów przemowy, podziękowań itp. (w tym momencie wręczane są kwiaty lub inne upominki dla rodziców Państwa Młodych i dedykowana jest piosenka do wspólnego odtańczenia).

Finalnym momentem oczepin jest wprowadzenie tortu weselnego.

Wszystkie elementy oczepin są wcześniej ustalane z Parą Młodych. Wybieramy zabawy oczepinowe , ustalamy czy pozostałe elementy będą przeprowadzane, wybieramy utwór dedykowany rodzicom itd.

Przedstawiamy propozycje zabaw, które mieliśmy przyjemność przeprowadzać (wg naszej opinii najlepsze oznaczamy opisem „NASZ TYP”) Jeżeli Państwo Młodzi mieliby swoje propozycje zabaw, których nie ma w naszym spisie bez problemu możemy je przygotować.